Spalvos interjere

Jau labai seniai įrodyta, kad spalvos daro įtaką žmogaus savijautai ir nuotaikai.

Namų interjeruose dažniau naudojamos ramios, pastelines spalvas, kurios kuria jaukią, saugią atmosferą, užtikrina harmoniją ir ramų poilsį.

Ryškias spalvas, išskirtinius interjero akcentus dažniausiai renkasi drąsūs, aktyvūs, eksperimentuoti mėgstantys žmonės, norintys namams suteikti gyvybės, žaismingumo.

Panagrinėkime kokią įtaką daro skirtingos spalvos namų interjere.

Balta. Tai tyrumo, išbaigtumo ir tobulumo spalva. Ji simbolizuoja naują pradžią. Tai lyg tuščias knygos lapas, laukiantis, kol jame bus užrašyta istorija. Nors balta nestimuliuoja pojūčių, ji atveria kelius kūrybai. Vis dėlto balta spalva gali būti šalta ir izoliuojanti, sukurianti tuštumos jausmą. Ji siejama su sterilumu ir atsiskyrimu, apatiškumu. Ši spalva tinka vonios kambariuose ir virtuvėse. Nepageidautina patalpose, kur susitinka nepažįstami žmonės, valgomuosiuose.

Ruda. Tai rimta, žemiška, stabilumą reiškianti spalva. Ji stipriai susijusi su santykiais šeimoje, atsakomybės jausmu. Ši spalva tai materialinio užtikrintumo spalva. Tai fizinės gerovės, kokybės ir paprastumo spalva. Šviesiai ruda spalva padės sukurti jaukius namus, tačiau ryškūs akcentai rudos spalvos fone yra būtini.

Rožinė. Tai besąlygiškos meilės, supratingumo, dosnumo spalva. Ši spalva atpalaiduoja, mažina agresyvumą, kuria saugumo bei komforto jausmą, išlaisvina nuo įkyrių minčių. Rožinė spalva gali atrodyti pernelyg saldi, todėl interjere šią spalvą patariama derinti su pilka, ruda arba juoda. Rožinė tinka miegamuosiuose, tačiau labai neharmoningai atrodo virtuvėje.

Žydra spalva padeda pradėti pokalbį, kalbėti protingai, tačiau nuoširdžiai. Ji simbolizuoja draugiškumą ir laimę. Spalvų psichologijoje žydra spalva sukuria emocinį stabilumą. Ši spalva kuria švaros pojūtį, padeda siekti vidinės harmonijos, jausti dėkingumą, veikia raminančiai ir lengvina bendravimą. Turkio spalva patariama dažyti kambarius, kuriuose bus ilsimasi.

Violetinė. Violetinės spalvos sukuriama bangos vibracija yra stipriausia iš viso spalvų spektro. Ji lavina mūsų vaizduotę, išryškina jausmus, įkvepia naujoms pradžioms, leidžia pažvelgti į savo sielos vidų. Tai tinkama spalva miegamiesiems, poilsio kambariams, nes sukuria ramybės atmosferą. Violetiniai atspalviai nepatartini pasitarimų vietose, taip pat nerekokomenduojami virtuvėse bei vonios kambariuose.Namų interjeruose dažniau naudojamos ramios, pastelines spalvas, kurios kuria jaukią, saugią atmosferą, užtikrina harmoniją ir ramų poilsį.

Mėlyna. Ši spalva reiškia pasitikėjimą ir ištikimybę. Taip pat tai tyras nuoširdumas, tačiau ir baimė atsiskleisti, atkreipti aplinkinių dėmesį. Mėlyna spalva padeda susikaupti, išvalo mintis, išlaisvina nuo nerimo, leidžia įsiklausyti į vidinį balsą. Ji padeda kenčiantiems nuo nemigos. Vis tik didelis mėlynų atspalvių kiekis gali slėgti, kelti melancholiją. Mėlyna vienodai gerai tinka darbo bei poilsio aplinkai kurti, tačiau vertėtų ją papildyti šiltų spalvų akcentais, kad interjeras neatrodytų pernelyg šaltas.

Žalia. Ši spalva simbolizuoja augimą ir harmoniją, pusiausvyrą bei materialinę gerovę. Ji padeda pasijusti arčiau gamtos, įveikti emocinį susikaustymą, gali padėti suvaldyti emocijas. Kambarys, nudažytas šviesiai žalia spalva, atrodo erdvesnis. Žalia puikiai tinka vonios kambariui, o miegamajame gerai nuteiks ramiam miegui.

Geltona. Ši spalva – tai intelektualumo ir išminties spalva. Geltona taip pat simbolizuoja amžiną viltį, laimę, džiaugsmą, linksmybes ir teigiamą požiūrį į gyvenimą. Nėra ko stebėtis, juk tai šviesiausia viso spektro spalva. Jeigu siekiate, kad jūsų svečiai jaustųsi kuo jaukiau, bendrautų laisvai ir nesivaržydami, papuoškite svetainę geltonos spalvos interjero detalėmis.

Oranžinė spalva simbolizuoja nuotykius ir stiprius socialinius ryšius. Ji siejama su šiluma ir laime. Ši spalva suteikia stiprybės sunkiais laikais. Ji padeda nepasiduoti liūdesiui, nusivylimams. Oranžinė spalva puikiai tiks virtuvėje, valgomajame, aplinkoje, kurioje bendraujama su svečiais, tačiau nerekomenduojama šia spalva spalva dažyti poilsiui skirtų zonų. Joms oranžinė bus per daug aktyvi.

Raudona – tai veiksmo, energijos ir aistros spalva. Taip pat ši spalva stipriai susijusi su mūsų poreikiu išgyventi. Raudona spalva siejama su vadovavimo kokybe, aukštomis ambicijomis ir ryžtingumu. Be to, ji gali suteikti pasitikėjimo savimi tiems, kurie yra drovūs. Interjere raudonos spalvos akcentus geriausia naudoti valgomajame ir virtuvėje.

Juoda spalva simbolizuoja tai, kas nėra matoma, antgamtiška, paslaptinga. Nors ši spalva dažnai laikoma blogio simboliu, ji siejama ir su galia. Ši spalva pabrėžia autoritetą, tačiau sukelia baimę. Ji netgi gali užkirsti kelią bendravimui. Juodos spalvos stalas, baldai ar interjero detalė gali įkvėpti, skatinti veikti. Šios spalvos venkite vaikų, poilsio ir svečių kambariuose. Nekabinkite aukštai juodų akcentų, nes taip jie sukurs psichologinį grėsmės įspūdį.

10%

nuolaida jūsų pirmajam apsipirkimui!

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį ir gaukite išskirtinius pasiūlymus bei naujienas apie mūsų produktus!

Rašome tik apie mūsų produktus! Mūsų privatumo politika.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pirkinių krepšelis